دوشنبه 24 خرداد 1400  /  2021 14 Jun   
ساعت :  21:45 GMT  /  تهران -  2:15
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها
سازمان نظام مهندسی کشور
------------------------------------------------------
سازمان نظام مهندسی تهران
------------------------------------------------------
دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان
------------------------------------------------------
مرکز تحقیقات راه و مسکن و ساختمان
------------------------------------------------------
وزارت راه و شهرسازی
------------------------------------------------------
شهرداری تهران
------------------------------------------------------
سازمان نوسازی مدارس
ندیده ها
سالنما
24 خرداد 1400
   
  2021 Jun 14
    
   3 ذیقعده 1442
     
    کد پیگیری

    لزوم صرفه جویی در مصرف آب و برق


    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، محمدحسین مقیمی درباره بخشنامه ابلاغی آن استانداری به دستگاه‌های اجراییاستان تهران برای قطع سیستم‌های سرمایشی در ساعت‌های اوج مصرف و رعایت صرفه‌جویی در مصرف آب و برق، اظهار داشت: با توجه به کاهش بارندگی و نبود ذخیره آب مطمئن در پشت سدها و اینکه در نیروگاه‌های برق‌آبی برای تولید برق مطلوب حدود 4 هزار مگاوات کسری داریم، بایستی در مصرف برق و آب حداکثر صرفه‌جویی را به‌عمل آوریم و با مدیریت درست در مصرف از اثرات این چهار هزار مگاوات کسری بکاهیم.
    وی با اشاره به زمان اوج مصرف استان تهران که روزانه از ساعت 13 تا 16 است، تصریح کرد: در این باره بر آن شدیم با ابلاغ بخشنامه‌ای به تمامی دستگاه‌های اجرایی استان تهران بزرگ اعم از وزارتخانه ها، سازمان‌ها، شهرداری و.. بخواهیم که از اول تیرماه 10 درصد مصرف برق خود را کاهش داده و از ساعت 13:30 سیستم‌های سرمایشی را قطع کنند.
    مقیمی اضافه کرد: همچنین خواسته بودیم که در مصرف آب نیز از اول خرداد صرفه‌جویی کنند و 20 درصد از مصرف خود را کاهش دهند.
    استاندار تهران با اشاره به اینکه نظارت و کنترل مصرف آب و برق این دستگاه‌ها بر عهده شرکت آب و فاضلاب و شرکت‌های توزیع برق در استان تهران است، ادامه داد: اگر هر دستگاهی نسبت به این بخش‌نامه و صرفه‌جویی مصرف آب و برق عمل نکند، قطعاً برخورد خواهد شد و آب و برق آنها قطع می شود.
    وی در پاسخ به این سوال که آیا در استان تهران همانند چند استان دیگر تغییر ساعت اداری برای مدیریت مصرف برق اعمال خواهد شد، عنوان کرد: چنانچه درجه حرارت از 45 درجه افزایش پیدا کند، حتماً تصمیم‌گیری لازم در این باره انجام خواهد شد.
    مقیمی در انتهای سخنان خود خواستار صرفه‌جویی مردم در مصرف آب و برق شد و گفت: امیدوارم مردم عزیزمان در این زمینه همکاری ویژه‌ای دارا باشند و در ساعت‌های اوج مصرف از به‌کارگیری وسایل برقی پر مصرف خودداری کنند تا ایام پیک را فاقد بحران و خاموشی سپری کنیم.
    با توجه به  اینکه تولید نیروگاه‌های برق با کاهش ذخیره آب از 9 هزار مگاوات برق به 4 هزار مگاوات رسیده و شاهد کمبود 60 درصدی تولید برق از منابع آب هستیم ،از طرف دولت بخشنامه‌ای به دستگاه‌ها برای صرفه‌جویی 10 درصدی برق و 20 درصدی مصرف آب ارسال شده و دستگاه‌های آب و برق مکلف هستند هر 15 روز یک بار مصرف برق و آب دستگاه‌ها را گزارش دهند که آب و برق دستگاه‌هایی که رعایت نکنند قطع می‌شود و از ساعت 13:30  نیز سیستم‌های سرمایشی در همه دستگاه‌ها باید خاموش شود.


       1397/4/16 07:54